شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی با مراحل فنی و کاربردی اخذ نشان CE آشنا شدند

با حمایت کریدور صادرات کارگاه آموزشی آشنایی با نشان CE تجهیزات پزشکی برای شرکت های دانش بنیان و نانویی برگزار شد.


با حمایت کریدور صادرات کارگاه آموزشی آشنایی با نشان CE  تجهیزات پزشکی برای شرکت های دانش بنیان و نانویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کریدور خدمات فناوری ، CE نشان تطابق محصولات با الزامات اتحادیه اروپا است و محصولاتی که می خواهند به اتحادیه اروپا صادر شده و یا در آنجا بفروش برسند باید این نشان را داشته باشند، این در حالی است که اخذ نشان CE نیازمند اخذ استاندارد ملی کشور تولید کننده محصول است.

در اتحادیه اروپا برای همه محصولات استانداری تدوین شده و تمامی محصولات باید از استاندارد هماهنگ که به آن هارمونایز گفته می شود تبعیت کنند.

دایرکتیو به الزامات و قوانینی گفته می شود که اتحادیه اروپا برای گروه محصولات تدوین کرده مانند محصولات برقی ، محصولات پزشکی و... بنابراین برای اخذ نشان CE برای یک محصول باید الزامات دایرکتیو در آن رعایت شود.

نشان CE به مواد غذایی، مواد شیمیایی، مواد آرایشی و بهداشتی و دارو ها تعلق نمی گیرد.

نحوه انجام CE برای هر محصول بنا به کلاس محصول و بسته به استانداردهای هارمونایز متفاوت خواهد بود  .

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با ساختار کلی دایرکتیو تجهیزات پزشکی،استثنائات دایرکتیو تجهیزات پزشکی و دسته بندی تجهیزات پزشکی آشنا شدند.

مراجع صدور گواهی نامه CE در هر کشور موسسات NB هستند. این موسسات مراجع صادرکننده استاندارد محصول هستند و با یک کد چهار رقمی در اتحادیه اروپا و سایت nando  قابل شناسایی و رد یابی هستند و تمامی مراجعی که قابلیت صدور CE را دارند در این سایت مشخص هستند.

NB های مختلف  فقط در اسکوپ کاری با هم تفاوت دارند و دایرکتیو محصول باید با اسکوپ کاری NB که برای اخذ نشان CE در نظر گرفته شده همخوانی داشته باشد در غیر اینصورت نشان اخذ شده معتبر نیست.

خانم دکتر کاشانی که تدریس این کارگاه آموزشی را بر عهده داشت ، مراحل اخذ نشان CE و چگونگی ارزیابی انطباق محصول متناسب با کلاس محصول را به شرکت کنندگان آموزش داد.

این کارگاه آموزشی 8 ساعته با حضور 18 نفر از شرکت های دانش بنیان و نانویی در روز پنجشنبه 8 مهرماه در محل کریدور خدمات فناوری برگزار شد.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
تعداد بازدید خبر ۹۸۰
تعداد رای : ۱